Straipsniai
krutu didinimas implantais plastine chirurgija

Perukas – tai uždedami plaukai, kurie padengia visą galvą. Jį lengva užsidėti ir nusiimti. Iš visų uždedamų plaukų rūšių perukas gali būti nešiojamas ilgiausiai – iki 5 metų (o kokybiškas ir ilgiau), ir padengia didžiausią galvos dalį.


Neretai perukas gretinamas su kitomis uždedamų plaukų rūšimis:


  • Šinjonas (plaukų uodegos, kasos) - tai plaukų aksesuaras, priedas, kurio paskirtis – padidinti plaukų apimtį arba būti papildomu šukuosenos elementu. Šinjonas tvirtinamas smeigtukais viršutinėje arba pakaušio dalyje prie savų plaukų. Šinjonai gali būti iš anksto sugarbanoti arba nudažyti norima spalva.

 

  • Prisegami plaukai, sruogos – savų plaukų imitacija, papildomi plaukai, bet priešingai nei perukas - nevisiškai padengiantys galvą. Prie savų plaukų jie fiksuojami specialiais smeigtukais – klipsais.

 

  • Taip pat dažnai sutiksite terminą tresai– tai šviesios plonos juostelės su plaukais; plaukų sruogos, kurios tvirtinamos prie peruko pagrindo, dažniausiai mechaniniu būdu.



Perukas savo struktūra primena prie galvos formos pritaikytą kepuraitę, visiškai padengtą plaukais. Taigi pagrindinės peruko dalys yra:


  • Peruko pagrindas („kepuraitė“).
  • Plaukai (natūralūs žmogaus plaukai arba sintetiniai dirbtiniai plaukai).






 

PERUKO PAGRINDAS



Peruko pagrindas („kepuraitė“), prie kurio tvirtinami plaukai - viena svarbiausių peruko charakteristikų, nuo jo priklauso sėkmingas peruko prigludimas prie galvos, peruko išvaizda ir, žinoma, kaina.



Peruką galima dėtis tiek ant savų plaukų, tiek ant galvos odos, visai neturint savų plaukų. Perukų gamybos technologijos leidžia pagaminti perukus, kurie labai gerai prisitvirtina prie galvos, visiškai imituodami galvos odą. Perukai, kurie dedami ant galvos odos, ne ant savų plaukų, tvirtinami specialiais sveikatai nekenkiančiais klijais. Tokio peruko nenuplėš vėjas, su juo galima drąsiai sportuoti. Peruko naudojimas, esant ligai, netrukdo jos gydymui. Ant galvos odos bet kada galima dėti vaistus – šampūnus, kremus, tepalus.

 

Yra įvairių „kepuraičių“ gamybos ir plaukų tvirtinimo prie jų būdų:

  • Pačiu kokybiškiausiu laikomas peruko pagrindas, pagamintas iš vienagijų siūlų (monofilamento) – specialaus plono silikoninio tinklelio, imituojančio galvos odą, į kurį rankomis įaudžiami plaukai (tai labai kruopštus darbas). „Kepuraitė“ patogiai priglunda prie galvos, užtikrindama maksimalų komfortą ir estetinę išvaizdą nešiojančiam, su šiuo peruku lengva formuoti norimą šukuoseną. Prie monofilamento pagrindo gali būti tvirtinami ir plaukų tresai.
  • Peruko pagrindas gali būti plonas tiulis (austas tinklelis) arba šilkas, į kurį rankomis įaudžiami plaukai arba tvirtinami tresai. Šie modeliai yra patogūs nešioti ir labai lengvi, be to, pigesni nei pagaminti monofilamento pagrindu.
  • Peruko pagrindas gali būti pagamintas dalinai iš tiulio, dalinai iš monofilamento, pastarasis naudojamas tam tikrose vietose, užtikrinant estetiškumą plaukų sklastymams.
  • Tankesnio audinio „kepuraitės“ - neleidžia odai kvėpuoti, nors peruką lengva nusiimti ir lengva užsidėti. Tokius perukus galima naudoti trumpą laiką ir su jais ne taip patogiai jausitės. Tokį peruką gali nuo galvos nuplėšti vėjas, o karštą dieną jausitės kaip šiltnamyje. Be to, jie suteikia nenatūralų plaukų tūrį.

 


4 KOKYBIŠKO PERUKO PAGRINDO POŽYMIAI:


1. Ne vientisas, bet sudarytas iš atskirų dalių, primenančių nėrinių juostas, leidžiančias galvos odai kvėpuoti.

2. Nepastebimas – vienas plaukų sluoksnis padengia kito sluoksnio pagrindą.

3. Jei plaukai yra su sklastymu, jo vietoje dedamas specialus pamušalas, imituojantis odą ir uždengiantis peruko pagrindą.

4. Siekiant paslėpti plaukų augimo liniją, ji dengiama kirpčiukais. Jei kirpčiukai netinka, galima naudotis „pusgaminiu“ peruku, kurį nešiojant savi plaukai ištraukiami į priekį ir jie iš dalies uždengia peruką.

 

Skaitykite daugiau apie peruko pagrindą


Perukų gamyba - tai menas, kuriantis šedevrus, reikalaujantis sunkaus kruopštaus darbo. Didžiąja dalimi peruko gaminimas yra rankų darbas ir savo sudėtingumu nenusileidžia juvelyro darbui.

 


Perukų gamybai naudojamos priemonės:


  • Tresų gamybos ir montavimo staklės
  • Stačiakampė arba kvadratinė plokštė su tankiais alavo spygliais, išdėliotais keliomis eilėmis (tarpai tarp spyglių yra nuo 5 iki 20 mm), spyglių ilgis yra nuo 4 iki 6 cm. Ši plokštė tvirtinama prie darbo stalo ir naudojama pirminiam plaukų apdirbimui, vienodam plaukų įtempimui tarp spyglių, jų sumaišymui ir šukavimui.
  • Šukos su tankiais dantimis.
  • Įvairaus storio kabliai, skirti plaukų ir tinklelio (pagrindo) sujungimui. 

 

Perukų gamybos būdai:




  • Kiekvieno plauko įaudimas į monofilamentą (peruko pagrindą) specialių kablių pagalba rankomis. Kiekvienas plaukas fiksuojamas ir pririšamas kiekvienoje atskiroje silikoninio tinklelio ląstelėje viengubais arba dvigubais mazgais. Tai ilgas, sunkus ir sudėtingas rankų darbo reikalaujantis procesas, panašus į nėrimą vąšeliu, bet reikalaujantis daug daugiau kruopštumo, gero regėjimo ir patirties. Vieno peruko pagaminimui šiuo būdu reikia iki 2 mėn. Per mėnesį net ir labiausiai prityręs meistras gali paruošti ne daugiau nei 5 perukus.
  • Tresų metodas - tai plaukų suaudimas į vientisas gijas, taip gaunami tresai – plaukų juostos, kurie prisiuvami prie peruko pagrindo. Šis darbas gali būti atliekamas rankiniu būdu arba staklėmis. Rankiniu būdu tai atliekama gana retai, nes tokių perukų kaina rinkoje būtų labai didelė.
  • Mechaninis plaukų įaudimas į silikoninį pagrindą. Kiekvienas plaukas įmušamas staklių adata į peruko pagrindo „poras“. Toks perukas atrodo labai natūraliai. Šios technologijos dėka perukai jau nebėra pranbangos prekė ir tapo prieinami beveik visiems žmonėms.

 

Perukai gali būti visiškai išbaigti arba „pusgaminiai“:


  • Pusgaminiai“ perukai (alternatyvūs plaukai) yra lengvesni, jie leidžia neribotai keisti išvaizdą: juos galima dažyti, garbanoti, kirpti taip, kaip norisi. Jie ypač tinka tiems, kurie mėgsta dažnai keisti šukuoseną, plaukų spalvą, nori padidinti plaukų apimtį. Nuo įprastų perukų jie skiriasi didesnio akytumo peruko pagrindu (tinkleliu), kuris tvirtinasi prie plaukų, per kurį galima ruožais ištraukti savus plaukus. Šie perukai neatkartoja visos galvos formos, nes daugelio sudedamųjų dalių nėra: nėra pakaušio, smilkinių ir kaktos dalių. Šie perukai turi vieną minusą – savų plaukų ir peruko plaukų paskirstymas yra kruopštus darbas, užimantis nemažai laiko.

 

  • Gatavuose perukuose jau yra padaryta šukuosena ir sklastymas, bet kad juos pakeistum, reikės įsigyti kitą peruką.

 


KITI STRAIPSNIAI APIE PERUKUS



Šiuolaikiniai perukai
XX a. perukai
Nuo klestėjimo iki uždraudimo
Perukai Antikos laikais
Pirmieji perukai
Perukų istorija
Perukų kainos
Ar perukai kenkia sveikatai?
Perukų gamyba
Peruko pagrindas ir plaukai